Program wizyty

PROGRAM WIZYTY STUDYJNEJ

Edukacja – współpraca – rozwój

Nowatorskie inicjatywy edukacyjne w gospodarce wiedzy

Piątek, 16 maja

8.30 – wyjazd z Poznania (sprzed budynku Kuratorium Oświaty w Poznaniu, ul. Kościuszki 93)

10.00 – „Otwórzmy szkoły dla mieszkańców ” – spotkanie z Robertem Marcinkowskim , starostą gostyńskim, pomysłodawcą akcji promocyjnej Noc z edukacją (Gostyń) i twórcą programu PGS (Powiatowe Granty Społeczne);

10.30 – „Szkoła = akademia umiejętności” – spotkanie z Andrzejem Koniecznym, Naczelnikiem Zespołu Szkół w Piaskach Wlkp., liderem społecznymi i animatorem lokalnym. , uczestnikiem wizyty studyjnej dot. edukacji w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie Departamentu Stanu USA (Gostyń)

11.00 – przejazd do Śremu

12.00 –„Quest Śrem po królewsku, czyli z duchem od klasztoru do klasztoru”,” Quest Bojanowski w Jaszkowie” – przejście wybraną trasą questową (gra – zabawa terenowa); (Śrem/Jaszkowo)

13.00 – Edukacja – ważny element promocji i rozwoju – wizyta w Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – spotkanie z twórcami questów i planszowych gier edukacyjnych  nawiązujących do lokalnej historii; (Śrem)

14.00 – obiad i przejazd do Racotu

16.00 – „Podróże z Panem Tadeuszem, czyli daj się ponieść historii” – zwiedzanie regionu szlakiem mickiewiczowskim i spotkanie z twórcami tego produktu turystycznego;  (Racot i okolice)

17.30 – „Szkoła czy centrum promocji regionu?” – wizyta w Zespole Szkół w Starych Oborzyskach, w którym mieści się siedziba Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Gminy Kościan – spotkania z twórcami licznych projektów angażujących społeczność szkolną i mieszkańców

19.00 – przejazd na nocleg w Skansenie Filmowym Soplicowo w Cichowie

19.30 – kolacja

20.00 – prezentacja historii skansenu, prezentacja aktualnych działań w projekcie „Nikogo nie zgubić każdego rozwinąć”, wymiana doświadczeń, uwag, dyskusja.

Sobota, 17 maja

8.00- śniadanie

9.30 – przejazd łodzią na drugi brzeg jeziora – Leśniczówka i Ośrodek Szkolenia Sportowego w Brzedni

10.00 – Budowanie zespołów, współpraca zespołowa, komunikacja w zespole, rozwiązywanie konfliktów – warsztaty outdoorowe. Trenerzy: Andrzej Konieczny Stowarzyszenie „Dziecko” i Fundacja „Miejsce moje”, Mirosław Sobkowiak  „Stowarzyszenie Dziecko”

16.00 –obiad

17.00 – wyjazd do Poznania

/UWAGA! NA POTRZEBY SOBOTNICH WARSZTATÓW NALEŻY WZIĄĆ ZE SOBĄ WYGODNY STRÓJ I OBUWIE – RÓWNIEŻ NA WYPADEK DESZCZU I ZIMNA – NAJLEPIEJ ODZIEŻ, Z KTÓRĄ PLANOWALI SIĘ PAŃSTWO „ROZSTAĆ,” BEZ  ŻALU W PRZYPADKU UBRUDZENIA BĄDŹ ZNISZCZENIA/

Comments are closed.